Dünyadan ve Türk Mutfağından En Özel Spesiyaller

Bigchefs

Bolu Bengen Çok Programlı Meslek Lisesi’nden mezun olan Moda BigChefs Şefi Mutlu Menemen, 21 yıldır profesyonel olarak şeflik yapıyor.


İstanbul Doors Group’ta 7 yıl çalışan, Vogue, Anjelique ve Wanna restoranlarında şef olarak görev alan Menemen, dokuz yıldır da BigChefs’te hizmet veriyor. Şubat 2019’dan bu yana Moda BigChefs’in şefliği üstlenen Menemen, bu şubenin de diğer 61 BigChefs şubesi gibi cafe-brasserie konseptinde dizayn edildiğini vurguluyor. Menüyü kurgularken Türk ve dünya mutfaklarından spesiyallere odaklanan Menemen; dünya mutfağındaki deneyimini, özenli sunumlarıyla birleştirerek fark oluşturuyor.


Yeni lezzetlere odaklanıyor


Şubat 2019’dan bu yana İstanbul Moda’da hizmet veren BigChefs, dekorasyonu, atmosferi, lezzetli spesiyalleri ve kaliteli ambiyansı ile kısa sürede İstanbul Anadolu Yakası’nın en popüler buluşma noktalarından biri oldu. Yemeklerin lezzeti kadar, sunumların görselliğine de büyük özen gösteren Mutlu Menemen, “Her yemek için bir reçete hazırlanıyor. Bu reçetelerin hazırlanma aşamaları için önce şube şefine eğitim veriliyor. Şube şefi de mutfaktaki ekip arkadaşlarına o reçetenin nasıl hazırlanacağını öğretiyor. Böylece standartları, tüm şubelerimizde yakalamış oluyoruz. Mutfaktan çıkan tüm yemeklerin; reçete uyumundan sunumuna kadar her detayı son derece önemli. En önemlisi de yemeğin lezzeti. Ağırladığımız misafirlerimizin memnun ayrılması önceliğimiz.” diyor. Menemen, Moda BigChefs’te en çok tercih edilen spesiyalleri ise şöyle anlatıyor: “Sebzeli, tavuklu, etli, köfteli ya da somonlu ‘Çok Kase’lerimiz ve yerel lezzetleri de eklediğimiz serpme kahvaltımız büyük ilgi görüyor.


BigChefs’in menüsü yılda iki defa yenileniyor ve düzenli olarak yeni lezzetleri menümüze getiriyoruz. Patates nachos, kababitos, dana ve tavuk siron sarma, güveçte patlıcan ve tavuklu, kuskuslu kase seçenekleri ise menümüze farklı heyecan katan yeni lezzetlerden.”

Kaynak: http://www.raillife.com.tr/dunyadan-ve-turk-mutfagindan-en-ozel-spesiyaller/